זוז במחול זה בית שני

נוער

זוז במחול

חוגים ולהקות לבני נוער- כיתות ז׳-יב׳

הצטרפו לחווית זוז במחול

בני הנוער הלוקחים חלק בחוגי ולהקות זוז במחול רואים את זוז במחול כבית שני. זוז במחול משמש כמסגרת חברתית, חינוכית וכמובן מקצועית. רקדני זוז במחול זוכים להיות חלק מחוויה מעצבת ובלתי נשכחת המשאירה בהם חותם וערכים לכל החיים. דבקות במשימה, הישגיות, עמידה מול קהל, ביטחון עצמי, ניהול זמן וערבות הדדית הם רק חלק מהערכים הנרכשים לצד הנאה צרופה ומסגרת מקצועית מהשורה הראשונה בארץ.

להקות זוז במחול מופיעות בשלל אירועים, פסטיבלים ותחרויות בארץ ובחו״ל בהן זכו במקומות הראשונים. בין היתר, הופיעו הלהקות מספר פעמים בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל, בפסטיבלים באילת, כרמיאל, אשדוד, גרמניה, איטליה, פורטוגל, סין, צרפת, ארה״ב, תאילנד ועוד.

הלהקות ידועות בהופעתן המקצועית והמרהיבה ועל כן מבוקשות להופעות רבות.

בלט קלאסי

החוגים לבלט קלאסי בזוז במחול מחולקים לפי גיל ורמה, ונועדו לחזק את הרקדנים ולהעניק להם את הבסיס האיתן לכל סגנונות הריקוד המושתתים על שפת הבלט הקלאסי. בשיעורי הבלט עובדים על דיוק ועידון התנועה, טכניקה נכונה, אורך תנועה, יציבה נכונה והחזקת גוף וידיים. שיעורי הבלט נלמדים בנוסף לחוגים אחרים בתחומי המחול או בנפרד. המתקדמים בשיעורי הבלט ממשיכים לשיעורי בלט על נעלי פוינט, ומגיעים לרמות הגבוהות ביותר.

פלמנקו

פלמנקו הוא מחול ספרדי חושני וסוחף, שהתפתח בדרום ספרד וספג השפעות תרבותיות רבות של העמים השונים שחיו באזור: ספרדים, צוענים, מוסלמים ויהודים. מקור הפלמנקו בשירת הרועים בהרים. בהמשך התפתחותו צורפה הגיטרה, שהייתה כלי ליווי פופולארי בספרד דאז, יחד עם מחיאות הכפיים (פאלמאס) ורקיעות קצביות. מאוחר יותר התפתח הריקוד. כך נוצר השילוש של שירה, גיטרה וריקוד הפלמנקו. לבסוף הצטרף גם הקחון (תוף). הפלמנקו נחלק לסגנונות שונים, שלכל אחד מהם קצב (קומפאס) והרמוניות משלו. במקרים רבים, סגנון מסוים מקושר לאזור מסוים באנדלוסיה. בחוג נלמד את הטכניקה של הפלמנקו וריקודים בסגנון ספרדי. הרקדנים עובדים על טכניקה של הרגליים, מקצבים, החזקת גוף, עבודת ידיים, עבודה עם אביזרים (מניפות, מטפחות, כובעים וקסטנייטות למתקדמים).

היפ-הופ

סגנון ההיפ-הופ החל מריקוד רחוב בסגנון משוחרר וחופשי, אך עם הזמן התפתח לריקוד מורכב, הדורש יכולת טכנית גבוהה ומפתח את הקואורדינציה והקצב. ריקוד ההיפ-הופ מורכב ממגוון סגנונות וביניהם לוקינג, Popping,  קראמפ, האוס ועוד. ההיפ-הופ מביא את הרקדן לשליטה אבסולוטית בכל חלקי גופו, מפתח את הקואורדינציה, הסבולת והבטחון העצמי.

להקות ההיפ-הופ ב"זוז במחול" עשו להן שם ברמתן המקצועית והופעות מרהיבות בכל הארץ. השיעורים מתקיימים בהדרכה מקצועית ובמסגרתם ילמדו וריאציות וכוריאוגרפיות היפ-הופ  מגוונות בצורה מובנית, תוך למידת ה"סטייל" הייחודי המאפיין את רקדני ההיפ-הופ. הלהקות מחולקות על פי גיל ורמה, כך שיתאימו לרקדנים בכל שלב, מהצעד הראשון ועד למתקדמים, המופיעים במסגרת להקת "FREAKS" של זוז במחול. הלהקות משתתפות במופעים, אירועים מרכזיים ותחרויות בארץ ובעולם.

להקות מחול ישראלי עכשווי

ל"זוז במחול" להקות מחול ישראלי עכשווי ייצוגיות, מהטובות בארץ.

הלהקות עשו לעצמן שם בארץ ובחו"ל בזכות רמתן הגבוהה ורבגוניות הרפרטואר. רקדני הלהקות מקבלים שיעורי טכניקה לצד שיעורים רפרטואריים ממיטב המורים והכוריאוגרפים. המחול הישראלי עכשווי הוא שילוב של פולקלור ישראלי, המשלב בתוכו את השפעות העדות השונות וריקודי העמים השונים, עם המחול המודרני. יחד הם יוצרים סגנון ריקוד ייחודי ועכשווי, המאפיין את ישראל של היום.

הלהקה היא בית שני עבור הרקדנים ומשמשת מעין תנועת נוער, המשלבת מסגרת חברתית עוצמתית יחד עם גוף אמנותי ברמה גבוהה ביותר. בין הישגי הלהקות: מופעים בארץ ובחו"ל, הופעה בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל, הופעות באירועי ענק כגון: "תגלית" ו-"מסע" , הופעות על הבמות המרכזיות בפסטיבל המחולות כרמיאל, הופעה על בימת דיסנילנד פריז וזכיה בפסטיבלים שונים במקומות הראשונים.

הקבלה ללהקות מותנית באודישן/שיעור מבחן, בו קובע הצוות לאיזו להקה מתאים/ה הרקדן/ית, על מנת לאפשר לכל רקדן ורקדנית את המסגרת המיטבית להתקדמות  בהתאם ליכולותיו/ה.

להקות הג׳אז

להקות הג'אז של "זוז במחול" הן שם דבר בארץ.

הלהקות ידועות ברמתן הגבוהה ובכוריאוגרפיות האיכותיות המאפיינות אותן. הלהקות מחולקות על פי גיל ורמה.

רקדני הלהקות מקבלים שיעורי טכניקה לצד שיעורים רפרטואריים מגוונים. הלהקות מהוות בית שני לרקדנים ומעין תנועת נוער, המשלבת מסגרת חברתית עם להקת מחול רבת הישגים ותארים, המופיעה על הבמות הגדולות והמכובדות בארץ.

השתתפות בלהקות הג'אז הייצוגיות של "זוז במחול" מותנית באודישן/שיעור מבחן, בו משבץ הצוות את הרקדן ללהקה המתאימה לרמתו וליכולותיו. 

בין הישגי הלהקות: זכיה במקום הראשון והשני בתחרות הג'אז הארצית בפסטיבל המחולות כרמיאל. הופעה בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל. הופעות באירועי: "מצעד החיים", "תגלית", "מסע", "כנס התנועה לשלטון המקומי", הופעות על בימת דיסנילנד פריז.

ברייקדנס

בחוג ברייקדנס לומדים בני הנוער את סגנון הריקוד שכבש את העולם. בחוג הברייקדנס לומדים פופינג, ברייקינג, אקרובטיקה, הפרדות איברים, מעגל פריסטייל ועוד. המורה לברייקדנס הוא ג'ניה זברב – רקדן מוביל וכוריאוגרף מלהקת  "Elefunx" וכיום  להקת "No Limits" המופיעה ברחבי הארץ. במהלך השנה יתקיימו שיעורים פתוחים להורים. רקדני החוג יופיעו במופע "זוז במחול" בהיכל התרבות, המתקיים בסיום שנת הפעילות.

להקות ג׳אז מודרני

להקות הג׳אז המודרני של "זוז במחול" הן שם דבר בארץ.

הלהקות ידועות ברמתן הגבוהה ובכוריאוגרפיות האיכותיות המאפיינות אותן. הלהקות מחולקות על פי גיל ורמה.

רקדני הלהקות מקבלים שיעורי טכניקה קלאסית ומודרנית לצד שיעורים רפרטואריים מגוונים. הלהקות מהוות בית שני לרקדנים ומעין תנועת נוער, המשלבת מסגרת חברתית עם להקת מחול רבת הישגים ותארים, המופיעה על הבמות הגדולות והמכובדות בארץ.

 בין הישגי הלהקות: הופעה בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל, הופעות באירועים ממלכתיים בארץ ובחו״ל והשתתפות בתחרויות מובילות בתחום.

חוגי ריקוד לבנות דתיות – במה כשרה: חוגי Hip Hop לילדות ונערות מהמגזר הדתי, המשלבים את סגנונות ההיפ הופ השונים: Smooth style,   Funky Jazz, Sharp style, Vogeing, Hip House ,Stepping,  Free  style

ריקוד ההיפ הופ ממשיך להתפתח ללא הפסקה, כאשר כל רקדנית באשר היא, יכולה לפתח סגנון אישי וייחודי משל עצמה. מי שרוצה לעשות זאת בצורה הנכונה – מקומה איתנו! החוג מקנה עבודה על הביטחון העצמי, יציבות, קואורדינציה בין שרירית ופריקת אנרגיות… השיעורים משפרים את היכולות הגופניות ומפתחים את יכולת  הריקוד והאלתור בכל אחת!

רקדנים הם כלי נגינה, כמו פסנתר של הכוריאוגרף

(ג׳ורג׳ בלנשין)