כיף להיות חלק ממשהו גדול

חוגי ולהקות ילדים

זוז במחול - להקות ייצוגיות

ילדים

חוגים ולהקות ייצוגיות כיתות ג׳-ו׳

לזוז במחול היצע רחב ומגוון לילדים ולילדות   בכיתות ג׳-ו׳. בכיתות ג׳-ד׳ יכולים הילדים  להצטרף ללהקות ה״זוזיקים״ ו-"עתודת אביבים"  ובכיתות ה׳-ו׳ ללהקות הג׳אז  "צעירונת" וללהקת המחול הישראלי ״אביבים״ של זוז במחול.   גם  להקות ההיפ-הופ  מתאימות לילדים  בכיתות ד׳-ו׳.

בנוסף פועלים בזוז במחול חוגים בסגנונות הברייקדנס, פלמנקו וג׳אז אליהם יכולים הרקדנים הצעירים להצטרף. 

רקדני זוז במחול מופיעים מספר פעמים בשנה ובנוסף מופיעים במופע המרכזי אותו מקיים זוז במחול בסיום השנה. להקות "האביבים" נוסעות להופיע בפסטיבלי המחול הישראלי ורקדני הברייקדנס וההיפ הופ יכולים להשתתף בתחרויות השונות המתקיימות לאורך השנה.

בחוגי ולהקות זוז במחול לילדים מושם דגש על פיתוח הרקדן, יציבה, קצב וקואורדינציה, עבודה על טכניקה, כח וגמישות. כל אלה תוך הקפדה על הנאה ואהבה למחול ושילוב חברתי של כל רקדן ורקדנית.

חוגי ולהקות ילדים - זוז במחול

עתודת האביבים

להקת מחול ישראלי עכשווי. השיעור מכין את הרקדנים להשתתפות בלהקת האביבים. בעתודת האביבים מושם דגש על אופי, טכניקה, גמישות, יציבה וקואורדינציה. הלהקה מופיעה מספר פעמים במהלך השנה ומשתתפת במופע המרכזי של "זוז במחול" בהיכל התרבות. שיעור עתודת האביבים מחולק לעבודה על הגוף, טכניקה וחימום, צעדים בהתקדמות ורפרטואר. בלהקת עתודת האביבים משתתפים בנים ובנות.

להקת הזוזיקים

בשיעור מושם דגש על טכניקה, עבודה על הגוף וצעדים בהתקדמות, נקיון תנועתי, התמצאות במה, גמישות, יציבות ופיתוח קואורדינציה אצל הרקדנים. להקת הזוזיקים מופיעה מספר פעמים בשנה ומשתתפת במופע המרכזי של "זוז במחול" בהיכל התרבות. בלהקת הזוזיקים רוקדים בנים ובנות.

היפ-הופ-ילדים1

היפ-הופ

 ההיפ-הופ מביא את הרקדן לשליטה אבסולוטית בכל חלקי גופו, מפתח את הקואורדינציה, הסבולת והבטחון העצמי.

להקות ההיפ-הופ ב"זוז במחול" עשו להן שם ברמתן המקצועית והופעות מרהיבות בכל הארץ. השיעורים מתקיימים בהדרכה מקצועית ובמסגרתם ילמדו וריאציות וכוריאוגרפיות היפ הופ  מגוונות, בצורה מובנית, תוך למידת ה"סטייל" הייחודי המאפיין את רקדני ההיפ הופ. הלהקות מחולקות על פי גיל ורמה, כך שיתאימו לרקדנים בכל שלב, מהצעד הראשון ועד למתקדמים.

בלט - זוז במחול

חוג בלט

החוגים לבלט קלאסי ב"זוז במחול" מחולקים לפי גיל ורמה. השיעורים נועדו לחזק את רקדני הלהקות ולהעניק להם בסיס איתן לכל סגנונות הריקוד, המושתתים על שפת הבלט הקלאסי. בשיעורי הבלט עובדים על דיוק ועידון התנועה, טכניקה נכונה, העמקת הידע והכרת המושגים, אורך תנועה, יציבה נכונה והחזקת גוף וידיים. שיעורי הבלט נלמדים בנוסף לחוגים אחרים בתחומי המחול, או בנפרד. המתקדמים בשיעורי הבלט ממשיכים לשיעורי בלט על נעלי פוינט (בלט על אצבעות), ומגיעים לרמות הגבוהות ביותר. חוג הבלט משפר את היכולות הטכניות של רקדנים בכל תחומי המחול ומהווה בסיס להתקדמותו של כל רקדן בכל סגנון.

פלמנקו לילדים - זוז במחול

פלמנקו

פלמנקו הוא מחול ספרדי חושני וסוחף, שהתפתח בדרום ספרד וספג השפעות תרבותיות רבות של העמים השונים שחיו באזור: ספרדים, צוענים, מוסלמים ויהודים. מקור הפלמנקו בשירת הרועים בהרים. בהמשך התפתחותו צורפה הגיטרה, שהייתה כלי ליווי פופולארי בספרד דאז, יחד עם מחיאות הכפיים (פאלמאס) ורקיעות קצביות. מאוחר יותר התפתח הריקוד. כך נוצר השילוש של שירה, גיטרה וריקוד הפלמנקו, לבסוף הצטרף גם הקחון (תוף). הפלמנקו נחלק לסגנונות שונים, שלכל אחד מהם קצב (קומפאס) והרמוניות משלו. במקרים רבים, סגנון מסוים מקושר לאזור מסוים באנדלוסיה.  בחוג ילמדו את הטכניקה של הפלמנקו וריקודים בסגנון ספרדי. הרקדניות עובדות על טכניקה של הרגליים, מקצבים, החזקת גוף, עבודת ידיים, עבודה עם אביזרים (מניפות, מטפחות, כובעים וקסטנייטות למתקדמות).

DSC_0221

להקת האביבים

להקות ייצוגיות בתחום המחול הישראלי העכשווי, עם נגיעה במחול מודרני. בלהקה משתתפים בנים ובנות. שיעור הלהקות מחולק לחימום ועבודה על הגוף, צעדים בהתקדמות ושיעור רפרטוארי, בו בונים את הריקודים עמם מופיעה הלהקה. במהלך השנה הלהקה מופיעה מספר פעמים ורקדני הלהקה צוברים נסיון בימתי, לצד חוויה ייחודית. לאורך שנת הפעילות מתקיימים שיעורים פתוחים, בהם יכולים ההורים להיות שותפים לתהליך ולצפות בהתקדמות הרקדנים. בסיום השנה, הלהקה מופיעה במופע מושקע ומרגש של להקות "זוז במחול" בהיכל התרבות בו מציגים הרקדנים את פרי עמלם ומופיעים בכל הריקודים שלהם. בלהקת האביבים רוקדים בנים ובנות.

ברייקדנס

חוג ברייקדאנס לילדי כיתות ג'-ד' נועד להניח את היסודות לריקוד הרחוב המפורסם, הכולל הפרדות איברים, שבירות, ריבוטיקה, פופינג, אקרובטיקה ועוד. בחוג ילמדו הרקדנים צעדים וקומבינציות בסגנון זה ויעבדו על כח, קואורדינציה, רצפים תנועתיים, ביטחון עצמי, פריסטייל ועוד. חלק בלתי נפרד מחוג הברייקדנס היא עבודה על סגנון הפריסטייל המאפשר לכל אחד מהרקדנים להביא את עצמו לידי ביטוי, להיכנס לתוך המעגל ולהראות את יכולותיו – כל אחד לפי רמתו ויכולתו. פיתוח יכולות הפריסטייל – מפתחות אצל הילדים בטחון עצמי, יכולת אלתור וספונטאניות התורמות לעיצוב האישיות. השיעור מותאם לשלב ההתפתחותי של רקדני כיתות ג'-ד', והוא חלק מתכנית רב שנתית המביאה את הרקדנים לרמת ביצוע ויכולת גבוהה, תוך הנאה ושיפור הבטחון העצמי.

זוז במחול

להקת הג׳אז צעירונת

להקות ייצוגיות בתחום הג'אז. במסגרת להקות הג'אז מתמקצעים הרקדנים בסגנונות הג'אז. שיעור הלהקות מחולק לחימום ועבודה על הגוף, צעדים בהתקדמות ושיעור רפרטוארי, בו בונים את הריקודים עמם מופיעה הלהקה. במהלך השנה הלהקה מופיעה מספר פעמים ורקדני הלהקה צוברים נסיון בימתי לצד חוויה ייחודית. לאורך שנת הפעילות מתקיימים שיעורים פתוחים, בהם יכולים ההורים להיות שותפים לתהליך ולצפות בהתקדמות הרקדנים. בסיום השנה, הלהקה מופיעה במופע מושקע ומרגש של להקות "זוז במחול" בהיכל התרבות, בו מציגים הרקדנים את פרי עמלם ומופיעים בכל הריקודים אותם הכינו במהלך השנה.

Bama-Kshera

במה כשרה

חוגי ריקוד לבנות דתיות – במה כשרה,  חוגי Hip Hop לילדות ונערות מהמגזר הדתי, המשלבים את הסגנונות ההיפ הופ השונים:  Smooth style,  Funky Jazz, Sharp style , Vogeing,   Hip House,  Stepping, Free style    ריקוד ההיפ הופ ממשיך להתפתח ללא הפסקה כאשר כל רקדנית באשר היא, יכולה לפתח סגנון אישי וייחודי משל עצמה. מי שרוצה לעשות זאת בצורה הנכונה – מקומה איתנו! החוג מקנה עבודה על הביטחון העצמי, יציבות, קואורדינציה בין שרירית ופריקת אנרגיות… השיעורים משפרים את היכולות הגופניות ומפתחים את יכולת הריקוד והאלתור בכל אחת!

לכל דבר ביקום יש קצב. הכול רוקד!

(מאיה אנג'לו)